Akcija uređenja drveća

Objavljeno Posted in ERASMUS +

Dana 13.9. 2018. u podcentru Josipovac Dječjeg vrtića Osijek nastavili smo s našim projektnim aktivnostima uređenja vanjskog prostora vrtića.
Zajednički cilj svih sudionika glasio je – Životni prostor u kojemu svakodnevno boravimo učinimo ljepšim i kvalitetnijim.
Ovaj put na prijedlog roditelja organizirali smo zajedničku akciju uređenja drveća, grmlja i ukrasnog bilja. U dopodnevnu aktivnost uključila se nekolicina roditelja, djeda, djelatnice vrtića i naravno djeca. Promatrajući rad odraslih i sudjelujući pri tome sama djeca su učila: kako planirati, zajednički se dogovarati, koliko je potrebno truda oko rasta bilja i drveća, kako zbrinuti bio otpad, kako grabljati, nositi grane, izbjegavati prepreke i opasnosti. Samim uključivanjem bogatili su svoje doživljaje (taktilne, mirisne, zvukovne…). Miris čempresa, ljepljive smole, različito lišće i grančice bila su neka nova iskustva za djecu. A da su uživali znali smo jer bilo je pitanja: Hoćemo li to raditi i sutra?
Vrtićko okruženje dobilo je jedan novi izgled a djeca jedno novo učenje na otvorenom.
Djeca i odgojiteljice zahvaljuju svim sudionicima zajedničke akcije.
O novim aktivnostima na otvorenom pisat ćemo uskoro a do tada uživajte u fotografijama.