Brinemo o ptičicama

Objavljeno Posted in Maslačak

Briga o ptičicama u hladnim zimskim danima jedna je od aktivnosti koju provodimo u zimskim mjesecima. Razvijanje empatije prema sebi, drugima i prirodnom okruženju su vrijednosti koju djeca uče već od najranije dobi.
Promatranje ptica u našem dvorištu, različite slikovnice te enciklopedije i priče bile su izvrstan poticaj za životno praktične i radne aktivnosti koje smo proveli s djecom u suradnji s roditeljima koji su nesebično donijeli mnoštvo potrebnog materijala.
U aktivnostima su sudjelovale sve odgojne skupine. Najmlađi su hranili ptičice na prozoru dok su stariji izrađivali kućice od tetrapaka mlijeka, hranilice za ptice koje zimi teško dolaze do hrane, otiskivanje po modelu kućice, ptica iz dva dijela kolaža (flomasterom docrtavanje) i vunene ptice koje će nam poslužiti kao dekoracija u vrtiću.