Pravilna prehrana u dječjem vrtiću osigurava se redovitim brojem obroka u skladu s preporučenim količinama energije i prehrambenih tvari, kao i propisanim sanitarnim nadzorom nad namirnicama i predmetima opće uporabe koji se koriste u prehrani djece. Jela se pripremaju načinom tipičnim za ovo podneblje.

Vodimo brigu i o individualnim prehrambenim potrebama djeteta u slučaju netolerancije dječjeg organizma na neku namirnicu.
Jelovnik je sastavljen od raznovrsnih namirnica i napravljen za dva perioda: jesen/zima, proljeće/ljeto, u četiri različita tipa koji se smjenjuju svaki tjedan u mjesecu.
Odbijanje hrane može biti uzrokovano početnom prilagodbom na vrtić ili prilagođavanju na jelovnik drugačiji nego onaj kod kuće. Stoga roditelji ne trebaju biti zabrinuti već razumjeti proces prilagodbe djeteta na boravak u vrtiću.