Dana 16. veljače 2017. organiziran je stručni skup za Brodsko-posavsku, Vukovarsko-srijemsku, Požeško-slavonsku, Virovitičko-podravsku i Osječko-baranjsku županiju u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje i Dječjeg vrtića Osijek na temu:
Uloga odgojitelja mentora za uvođenje u rad i stručno osposobljavanje odgojitelja pripravnika.
Na stručnom skupu sudjelovalo je 60-tak odgojitelja mentora koji su mogli svoja znanja i kompetencije mentora potvrditi, osnažiti i refleksivno promišljati nakon održanog predavanja i aktivnim sudjelovanjem na stručne radionicama više savjetnice za predškolski odgoj Luje Zamečnik i voditeljice stručnim radionica odgojitelja savjetnika Jelice Katić (iz Predškolske ustanove Radosno djetinjstvo) i odgojitelja savjetnika Vanje Zanze (iz Dječjeg vrtića Osijek).

Slijed radnog dana stručnog skupa nalazi se u Programu (u prilogu).
Stručno predavanje više savjetnice Luje Zamečnik i prezentacije stručnih radionica nalaze se se u prilogu.