Jesen u Josipovcu

Objavljeno Posted in ERASMUS +, Josipovac

U sklopu projekta “Učenje na otvorenom” kroz listopad, studeni I prosinac 2018., skupine su provodile različite aktivnosti u vrtićkom dvorištu te bližoj okolici vrtića. Realizirali smo posjete kukuruznom labirintu i voćnjaku s jabukama, a uoči blagdana Svih svetih, posjet stakleniku gdje se uzgajaju krizanteme. Šetnjom do obližnje šume te boravkom i aktivnostima u samoj šumi, upoznavali smo prirodu u neposrednom iskustvu.  Na vrtićkom dvorištu sve skupine sudjelovale su u raznim igrovnim i kreativnim aktivnostima na temu jeseni I jesenskih plodova (kukuruz, jabuka, bundeva, lišće, kestenje, kišne lokvice, sadnja cvijeća u kamenjaru). Aktivnost za koju su djeca pokazala najviše interesa je penjanje na stablo te u budućem razdoblju planiramo tu aktivnost podići na višu razinu. Po uzoru na eduakciju u Finskoj,  koristit ćemo opremu za nisko penjanje na stabla. U ovoj početnoj fazi projekta uočili smo veliki interes djece za učenje na otvorenom i boravak u prirodi, te ćemo u skladu s tim planirati i buduće aktivnosti.