Kampiranje u Nevičici

Objavljeno Posted in ERASMUS +, Nevičica

Na inicijativu, i prema ideji djece, starija b skupina podcentra Nevičica organizirala je šatorovanje u dvorištu vrtića. Djeca su donijela svoje sobne i šatore za vanjsku primjenu te smo skupnim naporima, uz pomoć jednog oca, podigli šareni kamp ispred naše sobe. Djeca su čitala upute za slaganje, tumačila ih, iznalazila rješenja i potom sastavljala veće i manje šatore. Osim igre i zabave na ovaj su način dobili priliku biti vođe i primjer prijateljima, razvijati suradnička ponašanja, strpljenje, poštivanje reda i pomaganje, usmjeravanje i prihvaćanje vrednovanja od strane svojih prijatelja. Aktivnost se i nakon objeda nastavila u sobi dnevnog boravka, a i slijedećih dana iznosili smo šatore na dvorište. Djeca su širila igru pa su tako od obiteljsko – susjedskih razvili i međudržavne odnosi susjednih šatora.