Liječnici prijatelji djece

Objavljeno Posted in Kosjenka

Navike koje dijete stekne u vrtiću imaju snažan utjecaj na njegov daljnji život. Jedne od njih su i usvajanje higijenskih navika kojima čuvamo svoje zdravlje ali i zdravlje drugih oko nas. One imaju odgojni, kulturološki i zdravstveni značaj.
U sklopu našeg projekta na temu zdravlja kroz aktivnosti koje smo proveli proširili smo znanje o zdravoj prehrani, našem tijelu i zubima.

Organizirali smo roditeljski sastanak s liječnicom pedijatricom, majkom djevojčice mlađe skupine, gdje su roditelji nakon izlaganja postavljali pitanja o bolestima djece predškolske dobi.

Dana 29. 01. posjetila je i djecu te ih kroz razgovor upoznala s onim što i kako radi na svom poslu. Nakon toga uslijedila je simbolička igra i pregled kod liječnice. Djeca su uživala i dobila potvrdu da su nam liječnici prijatelji koji nam pomažu te da odlazak njima ne mora biti ništa strašno. Najljepše zahvaljujemo Vitinoj mami na pozitivnom iskustvu koje je omogućila svoj djeci našeg podcentra.