Likovni natječaj – 1. mjesto

Objavljeno Posted in Jaglenac

Početkom godine dobili smo poziv za sudjelovanje u likovnom natječaju od strane DUZZS na temu prirodnih katastrofa. S djecom smo nakon razgovora pogledale snimke različitih katastrofa poput poplava, potresa, erupcija vulkana, tornada i sl., a djeca su sama odlučila što žele naslikati. Ponuđena im je tehnika crnog tuša u kombinaciji s tušem u boji i laviranim tušem u boji.

Za natječaj smo poslali 14 radova: 3 požara, 4 vulkana, 2 tornada, 4 poplave i 1 potres. Kada su nas prije desetak dana kontaktirali za više podataka o dječaku L.L. koji je naslikao svoju viziju potresa pretpostavili smo da je ušao u uži izbor za natječaj, ali nismo ni sanjali da će osvojiti 1. mjesto na državnoj razini. Oduševljeni i ponosni posebno zato jer je taj dječak izuzetno napredovao u likovnom izričaju unatrag godinu dana. Obavijestili smo roditelje koji su oduševljeni ovakvim sinovim uspjehom. Nagrada će mu biti uručena u Zagrebu 4. svibnja 2018. na svečanosti DUZZS uz prisustvo roditelja i mentora.