Obiteljsko druženje zelene skupine

Objavljeno Posted in Sjenčica

S ciljem daljnjeg obogaćivanja partnerstva s razumijevanjem, povjerenjem i prihvaćanjem između obitelji i predškolske ustanove organizirali smo obiteljski izlet u nedjelju 17. 6. 2018. godine. Inicijativa za ovaj vid obiteljskog druženja van konteksta predškolske ustanove krenula je od nas odgojiteljica a sve daljnje potrebne korake na sebe su preuzeli naši divni roditelji. Roditelji su bili ti koji su pronašli kreativan način za zadovoljavanje zajedničkih potreba. Ovo je bila prilika za bolje upoznavanje obiteljskog konteksta djeteta, dubljim razumijevanjem djetetovih potreba i interesa te boljim razumijevanjem roditelja i njihovih umijeća u nošenju s roditeljskom ulogom.

Promicanjem djelotvorne interakcije između obitelji, vrtića i zajednice odgojiteljice potiču razumijevanje zajedničke odgovornosti za odgoj, obrazovanje i budućnost naše djece.