Posjet PET centru

Objavljeno Posted in Kosjenka

U sklopu tjedne teme o kućnim ljubimcima, djeca srednje skupine ‘Sovice’ zajedno s odgojiteljicama Petrom i Sanjom posjetili su trgovini za kućne ljubimce Pet centar, koja se nalazi u neposrednoj blizini vrtića, kako bi djeca i uživo upoznala neke vrste koje su uobičajeni ljubimci u našim krajevima. Ondje su nas vrlo ljubazno dočekali voditelj trgovine Hrvoje i dežurna veterinarka Biljana. Voditelj nas je proveo trgovinom i uputio nas u sve što smiju i ne smiju jesti pojedine životinje, gdje žive, čime se najradije igraju, kako se pravilno brinuti o njima i čime se njeguju. Veterinarka nam je pokazala i približila karakteristike nekih vrsta kao sto su: gušteri, ribice, zečići, zamorci, hrčci, ptice, papige… Na odlasku su djeca dobila i edukativne brošure, te mali poklon bon za njihove ljubimce! Bio je to vrlo zanimljiv, veseo i poučan posjet trgovini kućnim ljubimcima!