Posjet stomatološkoj ordinaciji

Objavljeno Posted in Vuka

Posjet stomatološkoj ordinaciji

Pred kraj travnja, djeca iz predškole Vuka posjetili su stomatološku ordinaciju dr.Prpić. Nakon razgovora i čitanja slikovnice “Gric i Grec”, krenuli smo u posjet. Doktorica nas je ljubazno dočekala, ispričala djeci o važnosti pravilne prehrane te održavanja higijene zubića. Djeca su naučila i što su to mliječni, a što trajni zubi te kako se zubić “liječi” ako ga napadnu bakterije zvane “Karijes”.  Doktorica je demonstrirala djeci pravilan način četkanja zubi, nakon čega su i oni isprobali. Slijedio je pregled zubića svakog djeteta. Većina njih željela je pokazati koliko su hrabri pa su nestrpljivo dočekali svoj red. Nakon pregleda, stomatologinja je djeci podijelila prigodne poklone, a oni su joj zahvalili pjesmicom “Šubi dubi”, te cvijećem koje su izradili.