Prijave za novi ciklus radionica Rastimo zajedno Plus

Objavljeno Posted in Novosti

Od 5. veljače u Dječjem vrtiću Osijek, podcentru Kosjenka (Ulica k.P.Svačića 36a) započinje novi ciklus radionica Rastimo zajedno Plus koji je namijenjen roditeljima djece s teškoćama u razvoju u dobi do osam godina života.

Svrha Programa radionica s roditeljima „Rastimo zajedno Plus“ je omogućiti protok informacija, znanja, vještina i podrške koji roditeljima koriste u ispunjavanju njihovih roditeljskih odgovornosti te promiču osobni rast i razvoj kompetentnosti i roditelja i djeteta. Radionice provode posebno educirani voditeljski timovi stručnjaka za podršku ranom razvoju.

Glavni cilj Programa radionica je stvoriti poticajno i osnažujuće okruženje u kojem roditelji s voditeljicama radionica i s drugim roditeljima:
• razmjenjuju ideje o načinima na koje žive svoje roditeljstvo,
• upoznaju bolje sebe kao roditelja i
• prepoznaju učinkovite načine kako se nositi s dodatnim opterećenjima pod kojima žive,
• kao i načine na koje se odnose prema svom djetetu te
• doznaju i za druge moguće načine odnošenja prema djetetu.
Također se upoznaju sa znanstvenim stajalištima:
• o razvojno poticajnoj interakciji roditelja i djeteta, kao i
• o roditeljstvu na dobrobit djeteta i roditelja.

 

Roditelji zainteresirani za uključivanje u program radionica mogu se javiti na:

e-mail: ana.mihaljevic@vrticiosijek.hr  ili  broj mobitela 099 367 1761.