Putovanje vlakom zelene skupine-posjet Pc Ribica

Objavljeno Posted in Sjenčica

Polazeći od dječjeg interesa te poticanja socijalizacije i učenja djece ponudile smo skupini zelenaca iz PC Sjenčica mogućnost upoznavanja naše zajednice na inovativan način. Kroz interakciju s djecom saznale smo da se 98% djece nije vozilo vlakom. Zahvaljujući spremnosti kolegica u PC Rica na suradnju i gostoprimstvo odlučili smo se krenuti put Sarvaša. Na put je krenulo 28 djece uz podršku roditelja, centralne kuhinje i HŽ-a. Djeca su ovom prilikom upoznala svoji bližu i širu zajednicu. Zajednica je važna za svakoga. Podražavajuće susjedstvo važan je faktor djetetove dobrobiti, jer se djeca razvijaju i uče kroz socijalne interakcije. Djeca se tada osjećaju dijelom svoje zajednice, aktivna su u procesu učenja i  povezuju učenje s onim što se događa u društvu.