Umjetnička čarolija jesenjeg lišća u Podcentru Josipovac

Objavljeno Posted in ERASMUS +, Josipovac

Jesenski sag od lišća u dvorištu vrtića, potaknuo nas je da ugostimo osječkog umjetnika gosp. Nikolu Fallera iz udruge Slama, kako bi uprizorio jesenji segment cjelogodišnjeg land art projekta “Četiri godišnja doba”. Cilj njegovog posjeta bio je potaknuti dječju spoznaju da prirodni materijali mogu poslužiti kao sredstva za aktivnosti, te ujedno poboljšati kvalitetu dječje igre i učenja na otvorenome.
Gosp. Faller uveo je djecu u jesenju čaroliju pričom o stablima i lišću, u koju se se i djeca uključila svojim zaključcima i komentarima. Zatim je grabljanjem lišća ispunjavao dječje želje iz mašte, formirajući različite motive: labirint, sunce, srce, kuću… Djeca su uživala u igri samim lišćem a posebno prolazeći kroz različite formacije labirinta od lišća.
Nadamo se kako je ovo početak jedne divne suradnje s udrugom Slama i kako ćemo ovog umjetnika još koji put ugostiti u našem dvorištu kroz aktivnosti vezane za ostala godišnja doba.