Započeli su novi ciklusi radionica s roditeljima – Rastimo zajedno

Objavljeno Posted in Jabuka, Mak, Nevičica, Novosti

U Dječjem vrtiću Osijeku se od 2008. godine održavaju radionice za roditelje „Rastimo zajedno“ u organizaciji UNICEF-ovog programa za rani razvoj djece i poticajno roditeljstvo „Prve tri su najvažnije“. Radi se o 11 teoretski povezanih radionica koje se održavaju jednom tjedno u trajanju od 2 sata sa sljedećim temama:

 

 • Roditelji za 21. stoljeće
 • Četiri stupa roditeljstva
 • Roditeljski ciljevi
 • Sva naša djeca i kako ih volimo
 • Slušanje – važna vještina roditeljstva
 • Kako dijete uči o svijetu oko sebe
 • Granice: zašto i kako?
 • Kreiramo i biramo rješenja
 • Roditeljske odgovornosti
 • Biti roditelj
 • Završetak i novi početak
 • Sukobi

 

Teme su vrlo aktualne, svaka tema predstavlja cjelinu za sebe, ali radionice slijede jedna drugu smisleno i sadržajno. Glavni ciljevi i svrha programa radionica jesu omogućiti roditeljima da u ugodnoj, prijateljskoj, poticajnoj i podražavajućoj atmosferi uz pomoć stručnjaka i drugih roditelja razmjenjuju informacije, znanja, vještine i podršku koje onda mogu koristiti u ispunjavanju svojih roditeljskih odgovornosti. Program se temelji na spoznajama o važnosti razdoblja ranog razvoja roditeljskih odnosa prema djetetu u tom razdoblju.

U listopadu su s radionicama započele 3 grupe roditelja i voditeljica Programa. Dvije su grupe u podcentru Mak, jedna s ukupno 17 roditelja s voditeljicama Slavicom Jović, Mirjanom Malčić i Elizabetom Fekete, u drugoj su grupi voditeljice Bernarda Tomas, Danijela Bilić i Mirela Koppacsi Kettos koja broji 14 roditelja. Treću grupa od 18 roditelja u podcentru Nevičica vode Suzana Šipka, Ivana Hazenauer i Marina Parać.

U studenom je planiran novi ciklus istoimenih radionica u podcentru Jabuka koji će voditi Dijana Markota, Katica Rališ i Andrijana Milinković stoga sve zainteresirane roditelje i ovim putem pozivamo na prijavu za radionice. Nadalje, u siječnju je planiran početak radionica u podcentru Sunčica.