Život na farmi

Objavljeno Posted in Vuka

Početkom svibnja, povodom Međunarodnog praznika rada, posjetili smo farmu obitelji Gazić kako bismo vidjeli koje sve poslove radnici na farmi obavljaju i kako uopće izgleda život na farmi. Ljubazna gđa Gazić radosno nas je dočekala i strpljivo odgovarala na bezbroj dječjih pitanja.Osim susreta sa životinjama, djeca su imala priliku razgledati razne strojeve kojima se obrađuje zemlja, priprema hrana za životinje,te su naučili što su “silosi” za čuvanje hrane. Posjet farmi ujedno smo i povezali s temom o domaćim životinjama koju smo razvili u mali projekt ne samo o domaćim već i šumskim, divljim životinjama te ljubimcima. Cilj nam je bio kroz stjecanje i proširivanje znanja o životinjama razviti svijest o važnosti životinjskog svijeta za ukupan život na Zemlji te razviti humani odnos prema životinjama.