Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata obilježen u podcentrima Mak i Maslačak

Objavljeno Posted in Mak, Maslačak, Novosti

Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata te Dana sjećanja na žrtve Škabrnje i Vukovara obilježili smo različitim razvojno primjerenim aktivnostima u starijim odgojno obrazovnim skupinama.

Djeca podcentra Mak su se kroz fotografije, priče i enciklopedije upoznala sa simbolima grada Vukovara. Različitim tehnikama i poticajima su se likovno izražavala i stvarala i time oplemenila prostorno materijalno okruženje svojih soba i drugih prostora vrtića. Djeca podcentra Maslačak su ispred vrtića zapalila lampione i razgovarala o simbolici paljenja svijeća na današnji dan.

Ovim aktivnostima djeca su imala priliku razviti spoznaju o posljedicama rata kao i empatiju prema žrtvama.