Djeca podcentra Potočnica u posjetu Gradskoj knjižnici

Objavljeno Posted in Novosti, Potočnica

U suradnji s Gradskom i sveučilišnom knjižnicom a s ciljem približavanja pisane riječi, tj.slikovnice djetetu posjetili smo Odjel za rad s djecom i mladima.

Slikovnica je prva djetetova knjiga.Listanjem i pričanjem slikovnice od najranije dobi s djetetom se gradi poseban odnos.Ovakvim se pristupom aktiviraju specifične funkcije mozga kao osnova kasnijem učenju.Isto tako,pomažu djetetu povezati sliku i riječ, potiču razvoj govora, komunikacije, pamćenja, sposobnosti zaključivanja, bogaćenje riječnika,predčitalačke vještine…..

Tijekom posjeta djelatnice su upoznale djecu starije A skupine sa vrstama i namjenom slikovnica i knjiga.

Uputili su nas kako postati članom knjižnice, mogućnostima koje su nam na raspolaganju ali i odgovornosti.

Poslušali smo priču o životu malenoga žira te se poigrali u igraonici.