Edukacija pravobraniteljice za djecu

Objavljeno Posted in Novosti

Povodom 15. obljetnice  otvaranja osječkog ureda pravobraniteljice za djecu, u Osijeku je 14. lipnja 2022. održana edukacija na temu: Izazovi i mogućnosti u zaštiti prava djece u području predškolskog odgoja. Edukaciju je organizirala pučka pravobraniteljica za djelatnike Dječjeg vrtića Osijek. U prostorima Kulturnog centra Osijek pravobraniteljica za djecu i njezina savjetnica Ana Babić Pezo održale su predavanje i provele radionicu na kojima se raspravljalo o zaštiti i ostvarivanju prava djece u Dječjem vrtiću Osijek te uvjetima koje on pruža.

Napomenuto je kako su prava djece i odgovornosti odraslih u nerazdvojnom odnosu. Poseban se naglasak stavio na međunarodnu Konvenciju o pravima djeteta kao dokument koji je prioritet kada se pristupa ostvarenju dječjih prava; kao što su pravo na siguran rast i razvoj te primjeren odgoj i obrazovanje, a kojim se stručnjaci u Dječjem vrtiću Osijek vode u ostvarivanju i provođenju odgojno-obrazovnog procesa.