NOVI ERASMUS + PROJEKT – LET’S GO GREEN

Objavljeno Posted in ERASMUS +, Mak

NOVI ERASMUS + PROJEKT – LET’S GO GREEN

Dječji vrtić Osijek je u rujnu ove pedagoške godine započeo s provođenjem projekta Let’s go green. Ovaj je projekt je financiran iz programa Erasmus + Ključna aktivnost 2: Školska partnerstva za područje odgoja i općeg obrazovanja. Dječji vrtić Osijek je koordinator projekta, a partneri su nam dječji vrtić Assaku Lasteaed iz Estonije i Isttituto Comprensivo Sanremo Levante iz Italije. Projekt se provodi u podcentru Mak s obzirom na dugogodišnju tradiciju provođenja programa za okoliš i održivi razvoj.

Ciljevi projekta su:

  • Osnažiti europsku dimenziju partnerskih zemalja i povećati kapacitet međunarodne suradnje
  • Promovirati važnost ekologije, održivog razvoja, svijesti o okolišu i racionalnoj potrošnji energije na lokalnoj i europskoj razini
  • Obrazovati odgovorne građane
  • Stimulirati sva osjetila tijekom provođenja vremena na otvorenom
  • Koristiti prirodu kao medij za učenje
  • Uvesti ICT kao medij za istraživanje prirode
  • Poticati odgojitelje i učitelje za stvaranje poticajnog okruženja u vanjskom prostoru

S partnerskim vrtićima smo do sada provodili sastanke putem Zoom- a te je održan i susret djece iz podcentra Mak i djece iz estonskog vrtića također putem Zoom aplikacije.

Djeca iz Estonija su nam prikazali tradicijske pjesme i plesove povodom blagdana Mardipäev. Djeca podcentra Mak prikazali su naše tradicionalno kolo i igru, dok su djeca iz engleske skupine otpjevala pjesmu My toys uz brojalicu Fall leaves. S obzirom na pozitivnu reakciju djece na ovaj oblik komunikacije nastavit ćemo suradnju s partnerskim vrtićima na ovaj način.