Predstava Tri medvjeda i gitara

Objavljeno Posted in Potočnica

Djeca podcentra Potočnica  29. rujna 2022. posjetila su Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku.

U aktivnosti posjeta i gledanja predstave sudjelovale su tri skupine ( srednja, starija A, i starija B skupina). Aktivnost posjeta organizirana je u suradnji sa Dječjim kazalištem Branko Mihaljević i prijevoznikom u organizaciji kazališta (Starline Osijek). Cilj posjeta kazalištu je upoznavanje s tekstom kroz dramski nastup, upoznavanje  s kazališnom  umjetnosti, podizanje svijesti o kulturnim sadržajima u gradu, učenje pravilima ponašanja u kazalištu.  Sam dolazak do kazališta djeci je bio doživljaj i užitak (vožnja autobusom, prolazak kroz poznate i nepoznate predjele grada), a isto smo iskoristili  i za ponašanje u skladu s prometnih pravila.

 

” Vidi tamo je dvorac ” – kaže M.Č.,  stojeći s vrtićkim prijateljima na semaforu.

” Nije to dvorac, to je vila Mimi, pa piše ti” – ispravi N.Č.

U razgovor se ubacuje još i S.J. koja govori da joj je majka rekla da je to bila bolnica.

“Curke to Vam je nekad bila bolnica, rekla mi mama”- S.J.

 

U kazalištu prije predstave razgovaraju dva dječaka N.S i F.K.

“Moramo jako pljeskati kako bi predstava počela, tako ćemo dozvati glumce”- F.K.

“Zašto, pa glumci će izaći glumiti zato su plaćeni, kao što smo mi plaćeni za vrtić” – N.S.