Proljeće u parku

Objavljeno Posted in ERASMUS +, Mak

Skupina – Pčelice

Šarenilo Uskrsa povezano je s ljepotom proljeća,boja i promjena u prirodi.Cjelokupno okruženje parka omogućuje svakom djetetu razvoj osjetila,kretanje s mogućnošću razvoja ravnoteže,koordinacije,motorike.Boravak na svježem zraku ima pozitivan utjecaj na cjelokupan psihofizički razvoj djeteta.

Igrama i aktivnostima potakle smo međuvršnjačku suradnju,toleranciju,timski rad i socijalnu integraciju.Zaključili smo da je matematika svuda oko nas – sakupljali smo,sortirali,mjerili,uspoređivali,brojali,pridruživali,manipulirali,pisali brojeve na papiru,pjesku,cvijećem i grančicama.Djeca su uspoređivala,tražila i osluškivala zvukove u prirodi.Tražili smo promjene koje su se s proljećem dogodile biljkama,cvijeću,drveću i povezali s igrama povezanim s Uskrsom,tradicionalnim,pokretnim i igrama u kojima je potrebno poštivati pravilo.U sobi je oformljen šareni kutić za igru ali i aktivnosti početnog pisanja i male matematike.Pogledali smo predstavu ZEKO,ZRIKO,JANJE u dječjem kazalištu koja je također bila poticaj za dječje igre – dramatizacija,likovne i kreativne aktivnosti,aktivnosti poticanja govora i izražavanja.

IGRA – OKOŠ BOKOŠ

Tradicionalna igra s pisanicama uz izgovor brojalice.

IGRA – BORBA PJETLIĆA

Igra unutar kruga s 2 igrača,naguravanje ,uspješan igrač koji ostane unutar kruga.

IGRE ZA PRECIZNOSTI KOORDINACIJU

Gađanje pisanice koja visi na grani manjom pisanicom.

Gađanje pisanice na drvenom oblutku,na travi,manjom pisanicom-velika pisanica treba s oblutka pasti,otkotrljati se

IGRE – TIMSKE

2 ekipe – tko će prije i više prenijeti pisanica iz velike košare u veću

2 ekipe – tko će prije i više prenijeti pisanica uz pomoć kuhače

IGRA – potraga za pisanicama u kojoj sva djeca pokušavaju pronaći pisanice u parku