Škola u prirodi

Objavljeno Posted in Josipovac, Novosti

U suradnji s Javnom ustanovom za zaštitu prirode Osječko-baranjske  županije i Muzeja likovnih umjetnosti u Osijeku, a u sklopu aktivnosti projekta Stara Drava Josipovac 2, koji provodi ŠRK Linjak uz partnere Javnu ustanovu za zaštitu prirode OBŽ, održana je “Škola u prirodi“ za vrtićarce na izletištu Stara Drava u povodu obilježavanja Dana planeta Zemlje.

Sudionici su bili djeca srednje vrtićke skupine PC Josipovca, uz pratnju odgojiteljica Dalije Perić i Lore Đumlije.

Vrtićarci su izrađivali junake koji spašavaju Zemlju od onečišćenja, ekoloških katastrofa i jačaju svijest o prirodnom okolišu. U izradi junaka koristila se mahom otpadna kartonska ambalaža i svakodnevni materijal koji bismo inače odvojili i bacili u otpad.

Djeca su mnogo toga naučila o zaštiti našeg Planeta, te kako ga savjesnim ponašanjem možemo zaštiti i sačuvati, te su usput uživali u prekrasnom danu, provedenom uz šumu i Staru Dravu.