Škola Zubić vile

Objavljeno Posted in Ivančica, Novosti

U ponedjeljak, 13. ožujka 2023., vrtićke skupine vrtića Ivančica ugostila edukativnu predstavu „Škola Zubić vile“.  Ova predstava pokušala je djeci približiti važnost higijene zubi i usne šupljine. Zubić vila ispričala je priču o dječaku koji nije želio prati zube te su mu se pokvarili. Pomoću lutaka Neposlušnog zubića Bolka, karijesa Gricka i Zdravog zubića Srećka djeca su pratila dječakov posjet stomatologu, liječenje i popravak zubi te njegovu odluku kako će se odsad uvijek brinuti za svoje zube.

Djeca su, također, imala mogućnost praktično isprobati aktivnost četkanja zubi pomoću velike četkice na modelu zubi. Na rastanku su od Zubić vile za poklon dobili gipsanu kutijicu za čuvanje mliječnih zuba te joj obećali kako će redovito prati zube i brinuti o njima.