Tradicijske drvene igračke uručene podcentru Mak

Objavljeno Posted in Mak, Novosti

U sklopu odgojno-obrazovnog projekta Etnografskog muzeja iz Zagreba i Radija Kaj – Dajmo djeci korijene i krila djeci podcentra Mak uručene su tradicijske drvene igračke. Navedeni projekt  provodi se uz potporu Ministarstva kulture i medija, a najmlađi su dobili na poklon tradicijske drvene igračke koje je zaštitio UNESCO. Dječji vrtić Osijek je 122 po redu vrtić kojega posjećuje projekt Dajmo djeci korijene i krila.

Igračke su djeci uručile zamjenica gradonačelnika Osijeka, Jasenka Crnković, Dragutin Gradečak, direktor Radija Kaj i glumica Vlasta Ramljak, prvakinja drame Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu.

Djeca polaznici podcentra Mak pripremili su kratki program dobrodošlice. S obzirom da se u podcentru Mak provodi program odgoja za okoliš i održivi razvoj, ove tradicijske igračke su u pravim rukama.