U Dječjem vrtiću Osijek održane su radionice dramske pedagogije za odgojiteljice

Objavljeno Posted in Novosti

U suradnji s Udrugom kreativan trening iz Zagreba u svibnju su održana dva edukacijska treninga za preko trideset odgojiteljica Dječjeg vrtića Osijek. Voditeljica oba treninga bila je dramska pedagoginja Ivana Marijančić. Na prvoj radionici “Igrice” bilo je šarenilo različitih igara i vježbi kroz koje se potiču vještine zapažanja, aktivnog slušanja, suradnje, pantomime. Na drugoj radionici “Igrajmo priče!” naglasak je bio na vježbanju raznih metoda za uključivanje slušatelja (djece, učenika) kada imaju ispred sebe nekoga tko im priča priču. Ako su pri slušanju priče još i aktivno uključeni, priča je tada bolje proživljena, o priči aktivnije promišljaju, a time se pripremaju i za situacije u realnom životu.

Odgojiteljice su na obje radionice stekle mnogo praktičnih znanja i vještina iz ovoga područja koje mogu primjenjivati u svakodnevnom radu s djecom.