Uskršnje aktivnosti u skupini “Sovica”

Objavljeno Posted in ERASMUS +, Mak

Djeca u skupini “Sovica” su se ove godine okušala u tehnici bojanja jaja voskom. Koristila su pčelinji vosak koji su otopili u keramičkoj posudici za isparavanje aromatičnih ulja. Zatim su djeca s posebno izrađenim alatkama prekrivala voskom one dijelove jaja za koja su željeli da ostanu u toj boji i stavljali u boju za jaja od žute do plave boje. Nakon toga bi zagrijavali jaje na plamenu svijeće i skidali vosak s papirnatim ubrusom.

Slušala su priču “Uskrsni mjesec” i napravila stolnu predstavu od lutaka koje su sami izradili od glinamola.

Crtali su uskrsnog zeca crnim flomasterom i uljnim pastelama i pravili su grataž tehnikom šare na uskrsnom jajetu.

Imali smo i potragu za jajima u parku, gdje je jedno dijete skrivalo jaja, a druga djeca su ih tražila.

Tjedan prepun novih i zanimljivih ili starih i omiljenih aktivnosti protekao je brzo u igri i smijehu.