Posjet podcentara Sunčica i Krijesnica Eco city waste fest festivalu

U petak, 17. travnja, djeca Starije B skupine podcentra Sunčica, predškolci mješovite skupine te mješovite skupine s integriranim engleskim jezikom i djeca Starije B skupine podcentra Krijesnica posjetila su III. Eco City Waste Fest u Gospodarskom centru Osijek.

Cilj posjeta bio je potaknuti djecu na razmišljanje o tome kako odgovornim ponašanjem mogu doprinijeti očuvanju okoliša i stvaranju zelenije budućnosti.

Po dolasku, sudjelovali smo u nastupu dječjeg zbora Zumbići i vokalne skupine Parošići. Nakon toga, djeca su imala priliku aktivno sudjelovati u interaktivnim radionicama u kojima su, kroz igru, učila o recikliranju i očuvanju okoliša. Radionice su organizirali izlagači poput Unikoma, Zooločkog vrta Osijek, Gradskog prijevoza putnika, Crvenog križa, Vodovoda te brojni fakulteti i srednje škole.

Ovakvi oblici suradnje iznimno su važni jer se upravo u najranijoj dobi stvaraju temeljne navike, stavovi i vrijednosti. Razvijanje ekološke svijesti kod djece ključni je preduvjet za odgovorno ponašanje prema prirodi, a time i za dugoročni održivi razvoj. Kada djeca kroz iskustvo, igru i neposredan kontakt s praksama recikliranja i očuvanja prirodnih resursa uče kako mogu utjecati na svijet oko sebe, razvijaju osjećaj osobne odgovornosti i pripadnosti zajednici. Takva znanja i vještine prate ih kroz cijeli život, pomažući im da sutra postanu svjesni i aktivni građani koji oblikuju zeleniju i zdraviju budućnost za sve nas.

Aplikacija trenutno nije aktivna.

Skip to content