Advent na farmi – djeca iz podcentra Višnjevac

Djeca iz podcentra Višnjevac (vjerska, engleska i skupina Tigrići) 14. 12.2023. posjetili su OPG „Duša Baranje“ u Bilju. Srdačni domaćini omogućili su djeci upoznavanje s različitim vrstama domaćih životinja: poni, magarac, jarići, koze, jarac, ovce, patke, guske, koke, pijetao, zečevi, mačke. Najveću radost doživjeli su kada su mogli hraniti koze, jariće, konja i magarca „ slamom iz ruke“ i njihovom oduševljenju nije bilo kraja. Imali su mogućnost podragati životinje i na taj način razlikovati mekano zečje krzno od oštre kozje dlake. Na taj način potaknuli smo kod njih nježnost, empatiju i brigu o životinjama. Usvojili su i nove pojmove kao što su islandski poni, patuljasti zečevi, kamerunske i nubijske koze. Kako bi životinje imale što jesti, djeca su se okušala i u runjenju kukuruza. Mala farmica zračila je blagdanskim ozračjem tako da nam je  Djed Božićnjak ispekao sljezove kolačiće , a domaćica Sanja zagrijala toplim čajem. Zaplesali smo uz božićne pjesme , a na sve strane prštao je umjetni snijeg od sapunice koji je izazvao oduševljenje kod djece.

[foogallery id=”40786″]

 

 

Skip to content