Aktivnosti u sklopu programa Aktivni u zajednici

Odgojiteljice i stručne suradnice podcentra Kosjenka su u suradnji s Centrom za odgoj i obrazovanje Ivan Štark, sudjelovale na zajedničkom sastanku u sklopu programskih aktivnosti Aktivni u zajednici zaklade Slagalica. Naglasak je na povezivanju različitih odgojno-obrazovnih ustanova i lokalne zajednice s ciljem kvalitetnijeg odgoja i obrazovanja djece s teškoćama u razvoju. Za početak dogovoreno je nekoliko oblika suradnje do kraja ove pedagoške godine. Jedan od ciljeva nam je omogućiti djeci lakši prijelaz iz predškolskog u školski sustav i informirati odgojitelje i roditelje o različitim mogućnostima i oblicima školovanja. Na Odgojiteljskim vijećima održanim u ožujku svoj plan i program rada kao i mogućnosti podrške djeci s teškoćama u razvoju predstavili su Centar za odgoj i obrazovanje Ivan Štark i Osnovna škola Ljudevit Gaj. Ovom suradnjom proširili smo dosadašnja bogata znanja odgojitelja i time ojačali njihove kompetencije u radu s djecom  teškoćama u razvoju i njihovim roditeljima. Tijekom mjeseca travnja u planu je daljnja realizacija programskih aktivnosti koje će više biti usmjerene prema informiranju roditelja i jačanju roditeljskih kompetencija kada je riječ o nastavku odgoja i obrazovanja djece.

 

Skip to content