Biljni svijet u podcentru Ivančica

Djeca starije jasličke skupine „Sovice“ iz podcentra Ivančica proteklog su se tjedna upoznavala s važnošću biljnog svijeta. Roditelji su se rado odazvali našem pozivu te nam donijeli proljetnice – jaglace, visibabe, maćuhice, zumbule koje smo zajedno s djecom posadile u pripremljene teglice te tako uljepšali našu sobu dnevnog boravka. Također smo posadili grah te ga svakodnevno zalijevamo i nestrpljivo promatramo kada će niknuti. Istraživali smo dijelove cvijeta povećalom, mirisali i imenovali boje, slikali tulipane pomoću vilice, utrkivali smo se s listićem na glavi te tako vježbali ravnotežu.

Finu motoriku, vizualnu i okulomotornu percepciju razvijali smo pomoću umetaljke „Cvjetna livada“ te smo usvojili pjesmicu „Visibaba mala“. Razvoju dječjeg aktivnog govora pridonijela je slikopriča „Spustila se kiša“ kojoj se djeca iznova vraćaju i imenuju poznate pojmove.

Aktivnostima sadnje biljaka nastojali smo kod djece razviti ljubav prema biljnom svijetu ali i osjećaj brige, pažnje i odgovornosti.

Odgojiteljice Ana Blažanović i Ivana Majstorović

Skip to content