Cvjećarna u podcentru Kockica

Početkom ožujka i dolaskom toplih dana, djevojčice su u igri na dvorištu počele brati maslačke i tratinčice u travi te su  izrađivale buketiće i tako dobile ideju da otvore „Cvjećarnu“. U pomoć smo pozvali roditelje koji su velikodušno sudjelovali u opremanju novog centra aktivnosti. U goste smo pozvali baku dječaka iz skupine , gospođu Snježanu, koja je  cvjećarka i ima svoju cvjećarnu. Gđa.Snježana nam je donijela raznovrsnog živog cvijeća, poučila nas nazivima i vrstama te smo mogli uživati u različitim mirisima svakog pojedinog. Djeca su imala priliku saznati sve o proljetnicama, rastu biljaka, dijelovima cvijeta, upoznati se sa terminima korijen, cvijet, latica, stabljika, lukovica…  Nakon promatranja cvijeća, krenuli smo u izradu buketa i aranžmana. Slijedila je simbolička igra prodaje buketića u novoformiranom centru. Osim praktičnih, djeca su pokazala interes i za razne likovno-kreativne aktivnosti na temu cvijeća te su tako nastali radovi kojima smo ukrasili naš vrtić. Slijedi nam i sadnja lukovica i sjemenki cvijeća te ćemo se brinuti za njihov rast. Na vrlo jednostavan i šareni način prošli smo kroz mnoga razvojna područja kod djece od fine motorike, stvaralaštva, govora i komunikacije, spoznaje,.. Cilj ovih aktivnosti bio je ljubav, briga i odgovorno ponašanje prema cvijeću. Zadaci su bili proširivanje spoznaja te razvoj pozitivnih stavova i odnosa prema prirodnoj okolini.

Skip to content