Cvjetnica u vjerskoj skupini podcentra Josipovac

U podcentru Josipovac u vjerskoj skupini Božje ovčice obilježili smo blagdan Cvjetnice. Postoje određeni običaji vezani uz blagdan Cvjetnice. U nekim krajevima običaj je uz blagoslov grančica, umivanje u proljetnom cvijeću. Običaj se provodi tako da se ubere proljetno cvijeće čije se latice potope u čistoj vodi u kojoj ukućani i djeca obavljaju ranojutarnje umivanje. Djeca su rado sudjelovala u takvoj vrsti aktivnosti u kojoj većina njih još nije imala prilike sudjelovati.

Prema priručniku “Njihovo je kraljevstvo nebesko” koji je namijenjen odgojiteljima u vjeri za rad s djecom predškolske dobi slijedilo je pripovijedanje događaja Isusova ulaska u grad Jeruzalem, Lk 19, 28-38. Djeca su pozorno slušala o tome kako je Isus na magarcu došao u Jeruzalem kao Kralj izraelski te kako su ga svi radosno pozdravljali uz riječi: “Hosana sinu Davidovu!”.  Djeca su izvela kratak prikaz Isusova dolaska u Jeruzalem, te likovnom aktivnošću prikazala svoje viđenje doživljenog.

Skip to content