Dan očeva u podcentru Josipovac

Uloga oca od presudne je važnosti za socijalni, emocionalni i intelektualkini razvoj djeteta. U predškolskoj dobi najveći doprinos očeva dolazi kroz igru.

U vjerskoj skupini „Božje ovčice“ povodom Dana očeva ugostili smo jednog oca naše skupine, Mateja Smiljan. Djeca su se pobliže upoznala s njegovim zanimanjem, kriminalist. Gospodin Smiljan došao je u skupinu u uniformi policajca što je kod djece izazvalo veliko oduševljenje, a samim time i zanimanja o svemu što je govorio. Djeca su imala bezbroj pitanja, ali i komentara, kao što su:

„ Jednom sam vidjela da je jedna žena prošla kroz crveno svjetlo“.

„ Mi smo se jedan dan jako žurili pa je tata jako brzo vozio“.

„ Palica služi za to kad je netko zločest pa ga policajac udari da bude dobar“.

Djeca su naučila važne telefonske brojeve, što raditi i koga zvati u pomoć ukoliko nađu neke nepoznate metalne predmete u prirodi. „Policija je prijatelj djece i uvijek nas zovite za pomoć“ za kraj je rekao gospodin Smiljan.

Skip to content