Dani kruha u podcentru „Pčelica“

U mjesecu listopadu djeca i odgojitelji u suradnji s roditeljima podcentra „Pčelica“ obilježili su Dane kruha i Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Kroz priče, pjesme i lutkarske igrokaze, istraživačko-spoznajne i stvaralačke aktivnosti djeca su imala mogućnost upoznati različite vrste žitarica i brašna, kao i sam proces nastajanja kruha i drugih pekarskih proizvoda. U svim odgojnim skupinama našeg objekta raznovrsnim i razvojno-primjerenim aktivnostima proširivali smo dječju spoznaju o važnosti kruha u svakodnevnom životu ljudi. Tako smo mijesili svoje kruščiće i kiflice koje smo poslije kušali, upoznali zanimanje „pekar“ posjetivši pekarnicu kod djeda naše polaznice iz srednje vrtićke skupine, tucali pšenicu u mužaru kako bismo dobili brašno, istraživali i stvarali različitim vrstama sjemenki i brašna, mrvili kukuruze i još mnogo toga. Za kraj tjedna odgojitelji podcentra pripremili su prigodnu lutkarsku predstavu „Djedova pogača“ u dvorani vrtića.

[foogallery id=”39736″]

Skip to content