Dani maskiranja u podcentru Kockica

Proteklih dana je u našem vrtiću bilo veselo i čarobno. Razni likovi iz bajki i crtića postali su nam svakodnevni prijatelji. Djeca i odgojiteljice starije skupine su osmislili  i uz pomoć roditelja formirali „kutić Maskić“ koji je još uvijek aktualan. Uz formiranje „Maskića“, djeca su kroz praktične aktivnosti razvila sposobnost pravilnog i urednog slaganja odjevnih predmeta te odlaganja kostima na vješalice. Kroz istraživačku aktivnost mikroskopom, promatrali smo teksture raznih tkanina od kojih su izrađeni naši kostimi i odjevni predmeti te smo ih uspoređivali, opisivali i crtali. Kroz glazbeno-ritmičke aktivnosti smo razvijali osjećaj za glazbu i pokret.  Maskiranjem smo oživjeli i tradicionalni običaj  koji je ujedno bio i prilika za razgovor o emocijama  te za razne oblike kreativnog izražavanja.  Za djecu su maske predstavljale izraz snage i moći, slobode i radosti jer su preodijevanjem u željeni lik izražavali svoje želje ali i  strahove. Kroz zabavnu atmosferu djeca su jačala samopouzdanje, emocionalnu sigurnost i kreativnost.

Skip to content