Dani zahvalnosti za plodove zemlje ,,Dani kruha“

U mjesecu listopadu naša djeca obilježavaju Dane zahvale za plodove zemlje – Dani kruha. Djeca su se igrala s brašnom i vodom, mijeseći tijesto. Ciljevi aktivnosti povodom obilježavanja ovih dana su upoznati djecu s procesom pripreme kruha, pekarskih proizvoda, te upoznati djecu s zanimanjem pekara. U ponedjeljak 16. listopada 2023. DV ,,Osijek” PC ,,Josipovac”- vjersku skupinu, posjetio je pekar iz pekare ,,Olimp”. U suradnji s pekarom djeci smo približili svijet pekarstva i pekarskih proizvoda putem teorijskog i praktičnog rada. Djeca su uživala u pjesmama, spoznavala, uviđala i istraživala način izrade tijesta (crnog i bijelog), izrađivala različite oblike pletući tijesto (pereca), propitivala, razmišljala i promišljala o radu pekara (kada rade?, kako stignu tako puno ispeći kruha i kiflica?, gdje peku?, kolika je ta peć velika?, s čim vade to sve iz peći?…). Zadovoljni i veseli, ispekli smo kiflice koje su napravili svojim vrijednim rukama uz pomoć prenesenog znanja i uviđanjem, te se zasladili.

Skip to content