Edukativna radionica u ZOO vrtu starije A skupine podcentra Ivančica

Starija A skupina Lavić iz PC Ivančica, sudjelovala je u edukativnoj radionici u ZOO vrt-u. Tamo su nas dočekale edukatorice s kojima smo odmah na početku dogovorili određena pravila za boravak u zološkom, kao npr. da ne vičemo jer bi mogli preplašiti životinje, zatim da ne trčimo i ne odvajamo se od grupe te da ne prilazimo skroz blizu kaveza sa životinjama. Djeca su kroz vodstvo i priču edukatorica o svakoj pojedinoj vrsti životinja koje tu borave, mogli naučiti zanimljive informacije. Upoznali su i timaritelje te mogli vidjeti kako se brinu o životinjama, hrane ih, poje, pregledavaju je li sve u redu sa životinjama i s njihovim staništima. Također, i sami su mogli hraniti bizone na način da su jabuke bacali životinjama preko ograde.

Kroz navedene aktivnosti kod djece se razvijala spoznaja o biologiji životinja, njihovih staništa te ponašanjima divljih životinja, podizala svijest o očuvanju životinjskih vrsta i njihovog prirodnog okruženja, bogatio rječnik, poticala kultura ponašanja na zajedničkim i javnim površinama i važnost suživota čovjeka i prirode.

Skip to content