„How it`s made: paper“ radionica – podcentar Kosjenka

Djeca engleske mješovite skupine podcentra Kosjenka proučavala su proces nastanka papira. Poticaj za ovu aktivnost proizašao je iz velike potrošnje papira za crtanje.  Prije samog procesa istraživanja provjerili smo kojim spoznajama o papiru djeca raspolažu. Upoznati su sa proizvodima od papira i od čega papir nastaje te također saznanjem kako se papir može reciklirati, no ne i kako.  Kako bi se što bolje pripremili za rekiclažu informirali smo se putem edukativnih videozapisa i knjiga o održivom razvoju. Osim što je ova aktivnost utjecala razvoj spoznaje o važnosti brige o okolišu i recikliranja, također je i utjecala na razvoj fine motorike – kidanje papira i priprema papirne kaše, preciznost i koordinacija oko –ruka preljevanjem i doziranjem papirne kaše u kalup za papir. Reciklirani papir pripremili smo za izradu naše enciklopedije u koju ćemo bilježiti nova saznanja u sklopu projekta skupine pod nazivom „How it`s made“.

[foogallery id=”41140″]

 

 

Skip to content