Igra modeliranja s plastelinom

Gnječenje i miješanje plastelina ili slanog tijesta pomaže djetetu da se opusti. Osim što igra modeliranja razvija vještine fine motorike ono razvija i kreativnost. U vrtiću ga koristimo svakodnevno i djeci je uvijek zabavan. U igru možete dodati razne druge predmete kao npr. valjak, kalupe za tijesto, slamke, čačkalice, preša za češnjak, predmete iz prirode i dr.

Recept za domaći plastelin bez kuhanja:

4 dcl vode

1/2 kg oštrog brašna

13 dkg soli

4 dkg limunske kiseline

5 žlica ulja

jestive boje

U zavrelu vodu dodajte 5 žlica ulja, 4 dkg lim.kiseline, 13 dkg soli, zatim više od pola oštrog brašna i umijesite glatku smjesu te dodajte ostatak brašna i rukama ponovno umijesite. Rasporedite masu na dijelove(ovisno koliko boja koristite) i dodajte jestivu boju te opet umijesite dok ne bude jednolično.

p.s. koristite jednokratnu rukavicu ako ne želite imati šarene ruke 🙂

Uživajte u zajedničkoj igri sa vašim djetetom!

Skip to content