Igre rastresitim materijalima u mlađoj mješovitoj skupini podcentra Kockica

Igra s rastresitim materijalima poput pijeska, riže, piljevine, brašna, raznovrsnih žitarica i sl.može biti izuzetno zabavna za djecu. Takve igre potiču kreativnost, fine motoričke vještine i osjetilni razvoj, a osim toga, igra s ovom vrstom materijala je vrlo opuštajuća. Početkom ožujka, u mlađoj mješovitoj skupini u podcentra „Kockica“ uz pomoć roditelja smo obogatili naš centar rastresitih materijala. Djeca su koristila različite posude, lijevke, tube, alate poput lopatica i kalupa te različite predmete poput igračaka za dodatnu zabavu. Djeca su kroz presipavanje materijala, traženje skrivenih predmeta, izradu slika, građenje, vaganje i uspoređivanje jačala svoje taktilne, kognitivne i senzorne sposobnosti.

Skip to content