Iz vrtića u (srednjo)školske klupe – podcentar Višnjevac

U ponedjeljak, 11. prosinca 2023., djeca Starije B skupine podcentra Višnjevac, sa svojim su odgojiteljicama i zdravstvenom voditeljicom, posjetila osječku Medicinsku školu. Ugostile su nas profesorice Iva Tomić i Mirjana Kralj te njihovi učenici- budući dentalni asistenti. Ovaj je posjet nastavak naše suradnje s Medicinskom školom, u sklopu kurikularnog projekta “Osmijeh bez straha”, kojim se želi ukloniti i smanjiti dentofobija kod djece.

Imali smo priliku obići njihove učionice, radni prostor i dentalni laboratorij. Vidjeli smo što, kako i čime rade dentalni asistenti, a djeca su imala mogućnost i sama se okušati u njihovom poslu. Vidjela su materijale koje koriste dentalni asistenti, sama iskušala pribor te uz pomoć profesorice, aparate u laboratoriju. Djeca su se izmjenjivala u ulogama “pacijenta” i “stomatologa”, “popravljala” modele zuba, izlijevala gips u kalupe te pravila odljeve zuba. Dentalna protetika jako im se svidjela, a vjerujemo kako odlazak stomatologu više nikome neće biti problem.

[foogallery id=”40829″]

 

 

 

Skip to content