Izlet na Poljoprivredni institut Osijek djece podcentra Potočnica

Za djecu starije A i B skupine dječjeg vrtića Potočnica, 29.9.2023. dogovoren je izlet na Poljoprivredni institut Osijek. Izlet su sa djelatnicima instituta dogovorile odgojiteljice starije B skupine. Prije i tijekom samog izleta djeca su bila vrlo uzbuđena. Aktivno su postavljala pitanja o svemu što ih zanima, a od djelatnika instituta dobili su potrebne informacije. Djeca su stekla nove spoznaje, mogla su čuti nazive raznih vrsta jabuka koje se nalaze u voćnjaku te naučiti kako pravilno brati jabuke. Tijekom izleta ostvarene su osobna, emocionalna, tjelesna te obrazovna i socijalna dobrobit djeteta. Cilj ovog izleta bio je upoznati se s voćnjacima, steći znanje o različitim vrstama jabuka te istaknuti važnost voća za naše zdravlje. Po završetku našeg izleta jabuke smo ponijeli u vrtić. Djeca su bila vrlo radosna što su svojim radom i trudom ubrala jabuke te ih mogla ponijeti svojim kućama.

Skip to content