Jesen u Nevičici još traje…

Nastavno na naše prve jesenske aktivnosti, prvenstveno vođeni interesima djece listopad je u našem vrtiću protekao u brojnim aktivnostima kako u vrtićkim, tako i u jasličkim skupinama. Sve smo naše aktivnosti vrijedno dokumentirali kako bi barem malenim dijelom mogli prenijeti dio mašte, kreativnosti, natjecateljskog duha i vrijednih ruku Ježića, Pandica, Loptica, Bubamara, Medvjedića i Ribica.

Obilježili smo Svjetski dan kravate, zajedničkim snagama uredili smo voćnjake prepune jesenskog voća, vrijedno sjeckali i spremali zimnicu, prikupljali smo i prešali lišće i uz neograničenu maštu smo ga pretvarali u različite motive.  Kao uvod u proslavu dana jabuka odgojiteljski tim osmislio je kratku predstavu uz pomoć djece starije B skupine. Ovacije publike shvatili smo kao poticaj za skore buduće izvedbe novih igrokaza. Posebno smo se potrudili pri obilježavanju dana jabuka, kada smo uz razne životno praktične aktivnosti poput sjeckanja, ribanja, pasiranja i cijeđenja jabuka organizirali i „Olimpijadu jabuka „. Djeca su se natjecala u tri discipline. U jednoj su kroz suradnju svih članova tima prebacivali jabuke iz jednog obruča u drugi dodajući ih iz ruke u ruku. Druga igra „jabuka na tuljku“ zahtijevala je brzinu i mekoću pokreta, ali i najviše veselja kod djece, dok je treća tražila preciznost i koncentraciju pri prenošenju jabuka… Jabuke smo reciklirali od novinskog papira i obojali ih kako bi pokazali da i na ovaj način brinemo o okolišu. U ovom natjecanju svi sudionici dobili su prigodne medalje u obliku jabuke jer se u Nevičici uvijek vodimo olimpijskim duhom „važno je sudjelovati“ i dobro se zabaviti.

[foogallery id=”39810″]

Skip to content