Jesen u podcentru Cvrčak

Tijekom boravka na otvorenom djeca imaju mogućnost promatranja prirodnih promjena koje su uzrok prelaska iz jednog godišnjeg doba u drugo. Promatrajući da djeca često samoinicijativno skupljaju otpalo lišće u kantice, odgojiteljice iz mlađe jasličke skupine „Leptirići“ zajedno sa srednjom i starijom jasličkom skupinom skupljali su otpalo lišće koje je kasnije djeci iz mlađe jasličke skupine služilo kao pokrivač za ježeve koje su izrađivali od prirodnog materijala (batata) te šibica.

Cilj ove aktivnosti bio je upoznati djecu sa jeseni kao godišnjim dobom (plodovima, promjenama koje se događaju tijekom ovoga razdoblja te životinjama…)

Ishodi aktivnosti bili su:

  • razvijanje senzibiliteta prema okolišu
  • njegovanje djetetovog istraživačkog duha
  • korištenje svih osjetila
  • poticanje međusobnog dijaloga i suradnje između djece iz vlastite skupine, ali i iz drugih skupina

[foogallery id=”39976″]

Skip to content