Jesenka i prijatelji u posjetu podcentru Potočnica

Iako je jesen kalendarski već počela, i dalje nas prate sunčani i topli dani. Zato su odgojiteljice podcentra Potočnica odlučila u svoj vrtić pozvati Jesenku i njene prijatelje kako bi donijeli dašak jeseni i djeci prikazala što sve jesen donosi.

Tako su odgojiteljice u srijedu, 4. listopada 2023., za cijeli podcentar pripremile zabavni, edukativni i nadasve interaktivan igrokaz u kojem su djecu upoznale s karakteristikama jeseni u vidu vremenskih promjena, voća i povrća koje dozrijevaju u ovo vrijeme te ptica selica i stanarica. Djeca su bila vidno uzbuđena i rado su odgovarala na pitanja likova te tako obnavljala i nadograđivala svoja znanja o navedenoj temi. Uz to, djeci su predstavljene i razne skladbe te recitacije i pjesmice o jeseni koje su bile ukomponirane u sam igrokaz. Na kraju je, uz pjesmu „Je, je, jesen je“, uslijedio zajednički ples djece i likova iz igrokaza, a ugodnu i veselu atmosferu iz dvorane svi su zatim prenijeli u svoje sobe gdje su nastavili s vezanim aktivnostima.

Skip to content