“Kad’ je tata tu sve je juhu-hu” – Dan očeva u podcentru Maslačak

„KAD JE TATA TU SVE JE JUHU- HU“

Povodom Dana očeva 19. 3. 2024. u Mješovitoj jasličkoj skupini 1 podcentra Maslačak organizirano je druženje očeva i djece naše skupine. Na taj način željeli smo očeve ohrabriti da se što više uključuju u odgoj svoje djece.

Svaki bi otac trebao biti aktivno prisutan i angažiran u razvoju svoga djeteta, jer kroz igru s ocem djeca dobivaju drugačije poticaje koji pomažu u njihovu psihofizičkom razvoju. Očevi kod djece potiču kompetitivnost, neovisnost ali i uče djecu kako pomicati granice.

Očevi u našoj skupini pokazali su da itekako sudjeluju u odgoju ravnopravno s majkama i na druženje su se odazvali u velikom broju.  Zajedno s djecom proveli su vrijeme u pričanju priča, pjesmi i plesu.

Zajednički zaključak nakon druženja je bio: „Ovo moramo ponoviti🙂!“

Skip to content