Keramička radionica u OŠ Višnjevac djece iz vjerske skupine podcentra Višnjevac

Djeca iz vjerske skupine „Anđeli“ iz PC Višnjevac odazvali su se pozivu  učiteljice Silvije Vukašinović i sudjelovali smo u jednosatnoj keramičkoj radionici u OŠ Višnjevac.

Djeca u dobi 3 i 4 godine imala su priliku oblikovati glinu prstima i pokušala izraditi ježa, snjegovića, grudu.. djeca u dobi 5 i 6 godina izradili su psa ili mačku. Predškolci su    pokušali  izraditi posudu na keramičkom kolu. Naučili su da prvo trebaju uzeti kuglu gline, „centrirati“ (staviti je u sredinu kola), navlažiti ruke i nogom pokrenuti stroj. Kad se stroj pokrene objema rukama držati posudu i palčevima tiskati prema dolje kako bi dobili plizku ili duboku posudu. Zatim su posudu ukrasili reljefnom strukturom pomoću drvenog štapića. Saznali su da se radovi u glini moraju sušiti dva tjedna i zatim idu na pečenje u peć za glinu jedan dan. Svoje uradke od gline stavili su na sušenje i jedva čekamo kada ćemo doći po njih i napraviti malu izložbu. Osim što su djeca stekla nova iskustva, suradnjom sa školom kroz različite aktivnosti kod djece stvaramo osjećaj da je škola poznato i ugodno mjesto i na taj način će njihov prijelaz iz vrtića u školu biti manje stresan.

[foogallery id=”41080″]

 

 

Skip to content