“Knjiga – moj prijatelj” – radionica u podcentru Ivančica

Djeca srednje odgojno – obrazovne skupine „Leptirići“ proučavala su i istraživala raznovrsne slikovnice tijekom obilježavanja tzv. Tjedna knjige. Cilj našeg malog projekta bio je potaknuti interes djece za slikovnicom. Na početku projekta ustanovili smo prethodna dječja znanja i razumijevanja o slikovnicama. Neke od zadaća projekta bile su kako čuvati slikovnicu, upoznati različite vrste i teme slikovnica, poticati razvoj govornog izražavanja djeteta te bogatiti rječnik novim pojmovima, poticati razvoj mašte, kreativnosti i likovnog izražavanja djeteta te razvijati pamćenje i aktivno slušanje.

Na temelju praćenja djece, provodile su se životno – praktične, društvene, istraživačko – spoznajne te likovno – kreativne aktivnosti kako bi se u potpunosti mogli zadovoljiti djetetovi interesi. Djeca su, kroz različite aktivnosti (memory, igra slovo na slovo, pričanje po slikama, ilustriranje slikovnice prema tekstu, igre pamćenja) postala svjesnija važnosti same slikovnice te razvijala vlastite spoznaje i vrijednosti, maštu, kreativnost, neovisnost i percepciju svijeta oko sebe. Također, porastao je još veći interes djece za slikovnicom, kao prvom knjigom djeteta, ali i slovima, brojevima, bojama te glumi.

[foogallery id=”41170″]

 

 

Skip to content