“Božićna pustolovina” – likovna radionica starije jasličke skupine podcentra Cvrčak

U starijoj jasličkoj skupini „Ribice“ podcentra „Cvrčak“ ovog smo se prosinca bavili raznim aktivnostima blagdanskoga duha. Provodili smo istraživačko-spoznajne aktivnosti, dramske igre, čitanje slikovnica, razne didaktičke igre, a teme su nam bile Sv. Nikola, čizmice, snijeg, zima i Božić.

Bavili smo se i likovnim aktivnostima u kojima smo tehnikom tempere oslikavali dlan i otisak pretvarali u šarene, jedinstvene borove. Neke smo aktivnosti radili svi zajedno pa je tako nastala zajednička velika crvena čizmica, dok smo neke aktivnosti obavili samostalno te tako izradili mnoštvo ukrasa utiskivanjem glinamola u kalupe koje smo jedva čekali oslikati. Tehnikom krep papira izrađivali smo božićne jelke, a nije nedostajalo ni božićne glazbe – redovito smo se zabavljali pjevanjem i plesom uz blagdanske pjesmice. Nastavili smo veselo blagdansko raspoloženje i kićenjem božićnih jelki našeg vrtića te naše skupine.

U našoj se skupini održavalo i ogledno predavanje prigodne tematike, a neke od aktivnosti bile su izrada božićnih „šuškalica“, pravljenje božićnih kolača od slanog tijesta, kićenje bora, čišćenje šećera od izrađenog snijega, izrada čestitki…

Zadaće koje smo ostvarivali bile su:

– stvoriti ugodnu i veselu blagdansku atmosferu

– razvijati kod djece suradnju, dogovaranje i strpljenje zajedničkim aktivnostima

– omogućiti djeci autonomiju, kao i poštivati i uvažavati individualnost

– poticati kreativnost i maštu

– razvijati finu motoriku

– širiti spoznaje o nadolazećem blagdanu

Ostvarili smo i željeni cilj, koji je bio u skladu s razvojnim mogućnostima doživjeti i spoznati značaj blagdana Božića.

[foogallery id=”41118″]

Skip to content